چه نوع آسانسوری برای ساختمان ما مناسب است؟

ما به عنوان متخصص این متن را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای سرنوشت ساختمان خود اتخاذ نمایید. خب دیگه دکلمه گفتن و کلمات سخت کافیه بیاید باهم راحت باشیم. دوست عزیز باید یه سری سوال رو پاسخ بدی فرقی نمی‌کنه که روی کاغذ بنویسی یا در ذهنت پاسخ بدی فقط مطمئناً با پاسخ به این سوالات تصمیم شما نهایی میشه و آسانسور مورد نظرت رو می‌تونی انتخاب کنی.

چرا به آسانسور در این ساختمان نیاز دارید؟ (الان حتما می‌گی خب می‌خوایم راحت بریم طبقه بالا اما کمی بیشتر باید فکر کنی یه کم به ذهنت فشار بیار اگه هنوز هم پاسخت همونه ادامه بده تا با چندتا سوال دیگه متوجه نیازهای ساختمان به آسانسور بشی.)

آیا قصد جابجایی بار ندارید؟ اصلا فرقی نمی‌کنه کدوم طبقه باشید چون به لطف حمل کنندگان بار که این روزها خیلی ساده می‌توانید بارهای سنگین را جابجا کنید. اما اگه راه‌پله‌های ساختمان شما استاندارد نباشه حتما وسایل شما دچار آسیب می‌شه. از طرفی همیشه هم دوست نداریم برای خرید هر وسیله به حمل کنندگان بار احتیاج داشته باشیم. به هر حال اگه به این نتیجه رسیدی که از آسان‌بر برای حمل بار استفاده کنی تیک حمل بار را در چک لیست بزن چون خیلی مهمه.

به آسان‌بر نیاز دارید تا به طبقات مختلف سفر کنید؟ در نظر بگیر همونطور که در یک سفر همیشه مقصد مهم نیست و باید از مسیر لذت ببری اینجا هم همینطوره. در آسانسور فقط رسیدن به طبقه چندم نیست که اهمیت داره بلکه ایمن رسیدن به اون طبقه و احساس امنیت هم مهمه.

ترافیک طبقات شما چقدر است؟ خب الان مطمئنم دیگه داری عصبانی می‌شی و با خودت می‌گی من انتگرال‌های دانشگاهم رو هم دادم دوستم حل کنه الان این محاسبات رو چطور انجام بدم؟ اما کمی صبوری کن. در حقیقت منظور از ترافیک طبقات اینه که خانواده‌های ساختمان شما پرجمعیت هستن یا کم جمعیت؟ زیاد مهمان دارند یا کم؟ اگر پاسخ هر دو مورد “کم” بود، خب ترافیک ساختمان کمه اما اگر یکی از پاسخ‌ها یا هر دو زیاد بود ترافیک ساختمان شما هم زیاده. پاسخ دقیق تر رو هنگام سفارش آسانسور می‌تونی از کارشناس همون مجموعه بپرسی.

ارتفاع ساختمان شما چقدر است؟ آره بازم سوال ریاضی. اصلا با خودت چی فکر کردی؟ فکر کردی آسانسور پارچه است که بدی به خیاط بدوزه؟ خب هزارتا مسئله ریاضی باید حل بشه تا یک آسانسور بدون صدا و لرزش با ایمنی کامل تو رو به طبقه مورد نظرت برسونه.

آیا فضای کافی برای نصب آسانسور دارید؟ اگه از اون کارفرماهایی هستی که در کار کارشناسان دخالت می‌کنی همین الان با آسانسور ایمن، بدون صدا و خفن خدا حافظی کن، تو حداکثر در این می‌تونی نظر بدی که طراحی اتاقک کدوم یکی از حالت‌هایی باشه که کارشناس در اختیارت قرار میده.

در ضمن اگه فکر می‌کنی که با کنارهم قرار دادن یک مجموعه برند می‌تونی یک آسانسور خوب داشته باشی احتمالا تو یکی از اصحاب کهف بودی که کشف نشدی. البته بعضی‌ها هم نظر تو بودن برای همین ما یک بلاگ برای این موضوع قرار دادیم با عنوان چرا کارفرمایان اصرار به انتخاب جزئیات قطعات در آسانسور را دارند؟ حتما اینو بخون.

راستی متناسب با نیاز ساختمون به سوالات پاسخ بده به این فکر نکن خودت جوونی می‌تونی بار رو ببری بالا چارتا پیرپاتال تو ساختمون هست که نمی‌تونن اگه به فکرشون نباشی هر خریدی داشته باشن به تو زنگ می‌زنن که بری کمک! و اینکه اگه آسانسور تکون بخوره و بلرزه قلبشون دوم نمیاره.