شرکت ایساتیس در جایگاه یک شرکت کارآفرین ایرانی خود را نسبت به ارکان و ارزش‌های انسانی جامعه مسئول می‌داند. مدیران ایساتیس بر این باورند که پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی فردی و شرکتی موجب بهبود کیفیت زندگی در جامعه خواهد شد.
تک‌تک ما نسبت به آینده فرزندان این مرز و بوم و اتفاقات پیرامون خویش مسئولیت داریم، آن را پذیرفته و اعلام می‌کنیم. مدیران ایساتیس تجربیات فردی و شخصی موثر و کارآمدی با موسسات مردم‌نهاد و سازمان‌های خیریه داشته و در یک مشارکت جمعی نیز خود را موظف به پذیرش این مسئولیت می‌دانند.
در همین راستا شرکت ایساتیس علاوه بر حمایت از کلیه برنامه‌های علمی و آموزشی موثر در حوزه صنعت ساختمان، با هدف افزایش سطح آگاهی سازندگان و استفاده‌کنندگان، مسئولیت حمایت از انجمن حامی را نیز به عهده دارد. انجمن حامی با سابقه‌ی بیش از 15 سال فعالیت، سازمانی مردم‌نهاد است که به توسعه فضاهای آموزشی نظیر مدرسه و کتابخانه در مناطق بسیار محروم کشور پرداخته و به‌صورت مستمر به تربیت و آموزش مربیان و معلمان و توسعه و ترویج کتابخوانی در این مناطق مشغول است.
ایساتیس در حوزه حفاظت از محیط زیست، ضمن حمایت از سازمان مردم نهاد داربن (که دغدغه تولید محصولاتی سازگار با محیط زیست و آموزش و اطلاع‌رسانی عمومی دارد)، وظیفه خود می‌دانیم تا با ارائه محصولاتی سازگار با محیط زیست، صرفه‌جو در مصرف انرژی و حداقل تولید حرارت، گامی در این مسیر بر داریم.
ایساتیس در راستای فرهنگ نگهداری و مراقبت از محیط زیست، تنها در صورتی که محصولات تأمین‌کنندگان و سازندگان خارجی را خریداری خواهد نموند که اصول حفاظت از محیط زیست و سازش‌پذیری با آن را رعایت کنند. از همین رو نماد درخت سبز در هدایای تبلیغاتی ایساتیس قرار گرفته است.
تعریف کیفیت در ایساتیس
همه بخش‌ها و ارکان سازمان ایساتیس در قبال ارائه محصولات و خدماتی با کیفیت متمایز مسئولیت دارند. کیفیت پس از ایمنی دومین اصل تغییر ناپذیر ایساتیس است.
آن چه مشتریان ایساتیس تحت عنوان کیفیت از محصولات این شرکت احساس می‌کنند، تجربه حرکت سریع، بدون صدا و لرزش خواهد بود. ما برای تقدیم این تجربه به شما مسیر پر فراز و نشیبی را پیموده‌ایم.
قطعات تولید شده در کشور عزیزمان ایران بصورت مستمر مورد ارزیابی و آزمون عملیاتی قرار گرفته و رتبه‌بندی می‌شوند. ملاک انتخاب قطعات در آسانسورهای ایساتیس ایمنی و کیفیت است و نه بهای تمام شده.
کیفیت خدمات نیز به اهمیت محصولات و یکی از شاخه‌های اصلی "ده فرمان ایساتیس" است. تمامی مدیران و کارشناسان ایساتیس به راحتی در دسترس مشتریان بوده و وظیفه انتقال نقطه‌نظرات و مسائل آنان به سازمان را بر عهده دارند.
تمامی شرکت‌های خارجی که ایساتیس نمایندگی آنها را بر عهده دارد ارائه دهنده محصولاتی با کیفیت متمایز هستند. وظیفه ما ایجاد تجربه‌ای لذت‌بخش از حرکت درون ساختمان‌ها است و این وظیفه با تعهد به کیفیت و نظارت مستمر بر آن امکان پذیر است.

ایمنی در ایساتیس

ایمنی یکی دیگر از بندهای اصلی "ده‌فرمان ایساتیس" است. در ایساتیس تک‌تک پرسنل مسئولیت ایمنی را بر عهده دارند. در تمامی فرآیندهای مشاوره، طراحی و اجرا بالاترین سطح ایمنی برای پرسنل و همچنین برای کاربران نهایی مد نظر قرار می‌گیرد.
حفاظت و امنیت مسافران بزرگترین مسئولیت ماست و آن را با هیچ چیزی معاوضه نخواهیم کرد. تمامی نقشه‌های فنی با اعمال حداکثر مراتب ایمنی، بسته به کاربری و ظرفیت ساختمان تهیه شده و با بالاترین استاندارد ایمنی نصب می‌شوند.
از طرفی خط قرمز ما برای همکاری با شرکت‌های چینی داشتن تمامی گواهینامه‌های ایمنی آسانسور، حداکثر ایمنی پله برقی و انجام آزمون‌های مداوم و مستمر ایمنی است.
واحد تحقیق و توسعه ایساتیس ضمنی رصد مهمترین اتفاقات و نوآوری‌های صنعت آسانسور و پله برقی دنیا تلاش دارد تا فرآیندهای مستمری را برای ارتقاء و توسعه عملکرد ایمنی در محصولات ایساتیس پیاده‌سازی کند.
هیچ قطعه غیر استاندارد و یا با استاندارد ایمنی کم در محصولات ایساتیس وجود ندارد و در تمام عمر فعالیت خود بر این موضوع اصرار خواهیم ورزید.