ده فرمان ایساتیس

قابلیت اعتماد

ساختن اعتماد نیازمند یک عمر است و از بین بردن آن به چشم بر هم زدنی.

ایساتیس اعتماد را می‌سازد، نه تنها در ذهن مشتری، بلکه در ذهن تمامی ذی‌نفعان پروژه‌ها.محصولات و خدمات ایساتیس قابل اعتماد هستند، و این امر تنها به دلیل برخورداری از نیروهای متخصص، رعایت استانداردهای جهانی یا انتخاب دقیق و پروسواس تأمین‌کنندگان خارجی خوشنام و پرقدرت نیست. ایساتیس تأمین امنیت کاربر نهایی را با هیچ منفعت دیگری معامله نمی‌کند و همین امر کابین‌های در حال حرکت ایساتیس را بدل به اتاقکی امن و قابل اعتماد می‌کند. از طرفی ایساتیس حافظ اسرار و اطلاعات تمامی پیمان‌کاران وکارفرماهای خویش است و چه در طول همکاری و چه پس از آن، تلاش می‌کند خدشه‌ای به این اعتماد وارد نشود. ایساتیس در تلاش است تا با برقراری ارتباطی شفاف میان سطوح مختلف سازمانی، اعتماد متقابل را بیش از پیش در درون سازمان خود نهادینه کند. علاوه بر این حفظ ایمنی پرسنل در حین کار یکی از مهم‌ترین اصول این مجموعه به شمار می‌آید.
.

اخلاق‌مداری

اخلاق یعنی دانستن فرق میان آن‌چه حق داریم انجام دهیم با آن‌چه انجامش درست است.

اخلاق از خط‌قرمزهای پررنگ ایساتیس به شمار می‌رود. در این مجموعه هر فرآیندی روند طبیعی خود را پیش می‌گیرد و مدیران و پرسنل، تعهد، تخصص و اعتبار شخصی و سازمانی خود را با هیچ چیز دیگری معامله و معاوضه نمی‌کنند. اصولاً اخلاق‌مداری در بنگاه‌های اقتصادی با محوریت بازاریابی و فروش، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. ایساتیس نیز در جایگاه یک سازمان فروشنده‌ی محصول و خدمت، با تکیه بر اصولی هم‌چون شفافیت درون‌سازمانی و برون سازمانی، پاسخگویی و “پرهیز از فروش به هر قیمتی”، تلاش می‌کند تا اخلاق حرفه‌ای را رعایت کند.

احترام به ارزش‌های انسانی

 آن که محترم است، احترام می‌گذارد.

احترام یکی از ارکان اخلاق اجتماعی است و سازمانی که خود را اخلاق‌مدار می‌پندارد، موظف به رعایت احترام تمامی ذی‌نفعان خود است. اما احترام برای هر فرد و سازمانی تعاریف مخصوص به خود را دارد.
احترام در رفتار و گفتار، احترام در مراودات، احترام به حقوق فردی، حرفه‌ای و اجتماعی انسان‌ها (از نماینده‌ی مشتری تا کاربر نهایی و پرسنل درون‌سازمانی) و مجموعه‌های همکار، همگی از مصادیق بارز احترام در ایساتیس به شمار می‌آیند.

اثربخشی

 بهترین معیار اثربخشی نتایجی است که در طول زمان حاصل می‌شود.

ایساتیس در راستای ماموریت خود و در مسیر رسیدن به اهداف خود، با بهره‌گیری از مناسب‌ترین نیروها، مناسب‌ترین راه حل‌ها و مناسب‌ترین تجهیزات و ارائه‌ی مناسب‌ترین خدمات، تلاش می‌کند بهترین تأثیر را بر نقطه اثرهای تعریف شده بگذارد. افزایش اثربخشی همانا همسوتر بودن تک‌تک این فعالیت‌ها و تصمیم‌گیری‌ها با اهداف از پیش تعیین شده است. به همین دلیل تمامی واحدهای مدیریتی و عملیاتی باید بر اساس اهداف از پیش تعیین شده فعالیت کرده و با استفاده از معیارهایی از پیش تعیین شده، میزان تحقق این اهداف اندازه گیری شود.

کارایی

هر چه تا به امروز انجام می‌شده را می‌توان بهتر به انجام رساند.

تمامی چرخه‌های عملیاتی و تصمیم‌گیری در ایساتیس، برای پیشگیری از اتلاف منابع و صرفه‌جویی در زمان و هزینه، تحت برنامه‌های بهبود مستمر بازنگری می‌شوند و مدیران ایساتیس همواره به دنبال راهی هستند برای بهتر انجام گرفتن رویه‌های جاری. یکی از مهم‌ترین عوامل راستای ارتقای سطح کارایی، توجه به نیازهای مادی و روحی پرسنل و سلامت رفتاری در مجموعه است.

رشد فردی و سازمانی

نباید اهداف کوچکی انتخاب کرد، باید تلاش را بیشتر کرد.

رشد و موفقیت هر سازمانی در گرو عوامل بسیاری است که مهم‌ترین آن‌ها “رشد و بهبود فردی” تک تک افراد سازمان است. در این راستا “آموزش” از برنامه‌های اصلی مجموعه‌ی ایساتیس به شمار می‌آید: چه آموزش‌های فنی چه آموزش‌هایی برای درک بهتر ارزش‌های سازمانی و برند. افراد گروه بزرگ ایساتیس، از بالاترین سطوح سازمانی تا تک‌تک افراد اجرایی در خط مقدم، به کم قانع نیستند و در یک نقطه ثابت نمی‌مانند.

به‌روز بودن

به‌روز بودن دیگر کافی نیست، باید به فردا مسلط بود.

در کنار رشد فردی و سازمانی برای رسیدن به جایگاه و دستاوردهایی بهتر، عامل مهم دیگری وجود دارد که آن را تقویت می‌کند: به روز بودن. به روز بودن از یک سو خود را در تسلط بر دانش روز، نرم‌افزارهای مدرن، علوم مدیریتی جدید نشان می‌دهد و از سوی دیگر، آگاهی از روندها ملی و جهانی در بازار و نیازهای مشتریان و وضعیت رقبا و پروژه‌های رایج و موجود بازار. ایساتیس برای موفق بودن در این بازار پرتلاطم، معتقد است که به‌روز بودن دیگر کافی نیست، باید “به‌فردا” بود.
.

در دسترس بودن و پاسخگویی

به ازای هر محصول و خدمتی که ارائه می‌دهیم پاسخگو خواهیم بود.

ایساتیس به دنبال پروژه‌های “یک بار تا همیشه” نیست و از یک‌بارمصرف بودن بیزار است. این مجموعه به دنبال ساختن روابط تجاری درازمدت با سودآوری دوسویه است. می‌خواهد برای مدتی طولانی فایده ببرد پس باید برای مدتی طولانی مفید باشد! ایساتیس در پی فروش صرف نیست، که بفروشد و تحویل بدهد و مشتری را رها کند، بلکه گوش شنوایی است برای مسائل مشتریان و برای این شنیدن و برای پاسخگو بودن همواره در دسترس است. همین امر یکی از مهم‌ترین دلایل راه‌اندازی واحد خدمات پس از فروش شده است تا به شکلی سیستماتیک، مستمر و یکپارچه، در پی شنیدن، پیدا کردن راه حل و اقدام برای اجرای راه حل باشد.

مسئولیت اجتماعی

مسئولیتی فراتر از مرزهای سازمانی.

ایساتیس بخشی از یک بدنه‌ی بزرگ‌تر است، نه بازار، نه صنعت، بلکه بخشی از یک اجتماع بسیار بسیار بزرگ‌تر است که تمامی مشتریانش، تمامی افراد سازمانش و تمامی کاربران نهایی را در برمی‌گیرد. ایساتیس بخشی از ایران است. ایساتیس بر این باور است که جامعه‌ای سالم‌تر به نفع همه خواهد بود و محیطی مساعدتر است برای کسب‌وکار سالم، برای خدمت‌رسانی، برای تکاپو و رشد و رسیدن به اهداف. در این راستا، مجموعه‌ی ایساتیس حامی برخی برنامه‌های فرهنگی در سطوح مختلف است، از جمله برنامه‌هایی برای ارتقاء سطح دانش و آگاهی مدیران پروژه‌های ساختمانی. از سویی دیگر، این مجموعه حامی برخی سازمان‌ها و تشکل‌های خیریه‌ی مردم‌نهاد است که به برقراری عدالت آموزشی و توسعه‌ی مفهوم “آموزش برای همه” می‌پردازند.

خلاقیت و نوآوری

برای خلاق نوآور بودن، ترس از اشتباه را از خود دور می‌کنیم.

خلاقیت هدف نیست، یک مسیر است، مسیری که ایساتیس سعی در هموار کردن آن دارد. ادعای خلاقیت داشتن و نوآور بودن را در بسیاری از بیانیه‌های سازمانی، در ارزش‌های برندهای کوچک و بزرگ می‌توان خواند و شنید. آن چه مهم است، فراهم کردن بستری برای خلاقیت است، بستری برای جسارت، برای شجاعتِ ابراز عقاید نوین. در واقع این هنر مدیران ایساتیس است که هم شنوا و پذیرای ایده‌های جدید و خلاف عرف باشند، هم حد و مرزی برای آن تعریف کنند تا خلاقیت به ورطه‌ی ناکارآمدی نیفتد.