طراحی مدرن و زیبا برای آسانسور

طراحی زیبا در ایساتیس

طراحی مدرن در هر نسل از بشریت اولویت زیباشناختی خود را دارد. آسانسورها کارکردهای زیبایی‌شناختی و عملیِ ارزشمندی برای خانه‌ها و ساختمان‌های تجاری دارند. با وجود برخی از بیبی‌بومرها (متولدین نسل انفجار جمعیت) و ترجیح آن­ها برای اقامت در خانه به جای نقل‌مکان به مراکز بازنشستگی و در دسترس بودن طرح­های کارآمد از نظر فضا، آسانسور می­تواند یکی از ملزومات مورد نیاز برای ساختمان­ها و منازل در همه ابعاد باشد.

انتخاب طرح مناسب می‌تواند زیبایی ظاهری ملک شما را افزایش دهد، دسترسی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد و احتمالاً حتی ارزش ملک شما را نیز بالا ببرد. پس با وجود طیف گسترده‌ای از طرح‌ها برای انتخاب، باید به دنبال چه چیزی باشید؟ ما فهرست برخی از گرایش­های طراحی برتر – چه عملی و چه زیبایی شناختی – را فراهم کرده­ایم.

اهمیت طراحی آسانسور

آسانسور یا بالابر می­تواند اولین چیزی باشد که بازدید­کنندگان هنگام ورود به ساختمان شما می­بینند، بنا بر این به شما این امکان را می‌دهد که اولین تصویر را با بیشترین تاثیر در یک نگاه رقم بزنید. طراحی آسانسور شما می‌تواند با دکوراسیون ساختمان هارمونی داشته باشد و باعث تقویت و بهبود آن شود.

ورای زیبایی­شناسی، طراحی آسانسور می­تواند از لحاظ راحتی، سودمندی و امنیت؛ عملکرد درخوری ارائه دهد. آسانسورهایی که به خوبی طراحی شده­اند می­توانند قابلیت جابجایی در ارتفاع را فراهم کنند و شما را قادر می‌سازند به‌راحتی بین طبقات حرکت کنید. آسانسور مدرن همچنین می­تواند به مراتب فضای بسیار کارآمدتری داشته باشد، خصوصاً در مقایسه با بالابرهای پله­ای. فراهم کردن امنیت، مانند دسترسی محدود، یکی دیگر از مزایای عملی آسانسورهای مدرن است.

گرایش فعلی طراحی آسانسور

طراحی آسانسور به این دلیل اهمیت دارد که مستقیماً بر ظاهر ملک شما و همچنین عملکرد آسانسور تأثیر می‌گذارد. گرایش طراحی مدرن آسانسور شامل هر دو عنصر کاربردی و تزئینی است. گرایش طراحی کاربردی شامل حریم خصوصی، امنیت و نور و موسیقی است.

حریم خصوصی – حریم خصوصی را می­توان درباره­ی آسانسورهای مدرن رعایت کرد به گونه­ای که طوری طراحی شوند که پشت یک در  بسته شده پنهان شوند. این امر به ویژه برای ساختمان‌های مسکونی و  نیمه تجاری­ای عملی است که ممکن است به دنبال محدود کردن دسترسی به طبقات دیگر باشند.

فناوری قابل تنظیم – جدیدترین طرح‌های آسانسور علاوه بر مشخصه‌های امنیتی، مشخصه­های فناوری قابل تنظیم مانند خلاء و قدرت مکش (به جای ریل و کابل) را نیز ارائه می­دهند. آسانسور خلاء می­تواند از لحاظ بهره­وری انرژی، کارآیی مناسب در فضا، نصب و نگهداری راحت­تر باشد.

گیت­های امنیتی – شما می‌توانید درها یا گیت­های امنیتی را به عنوان مانع اضافی در برابر دسترسی غیرمجاز انتخاب کنید. در ملک مسکونی، می‌توان از درهای امنیتی برای جلوگیری از ورود و خروج اعضای کوچک‌تر خانواده استفاده کرد و بنابراین خطر آسیب ناشی از استفاده نامناسب را کاهش داد.

اسکنرها و صفحه کلیدها – آسانسورهای مدرن دارای گزینه‌های امنیتی مثل محدود کردن دسترسی به اسکنرهای اثر انگشت، دیگر ابزارهای امنیتی بیومتریک یا ورودی صفحه‌کلید هستند. برای کاربران مجاز، این موارد می­تواند قابلیت دسترسی را افزایش دهد زیرا برای استفاده از آسانسور نیازی به کلید یا رمز عبور ندارند.

کنترل مقصد – معمولاً در ساختمان‌های بلند مورد استفاده قرار می‌گیرد، کنترل مقصد روشی کارآمدتر برای جابجایی افراد فراهم می‌کند. هدف از نصب آسانسورهای چندگانه، رساندن گروه‌هایی از افراد به یک طبقه در همان آسانسور است که باعث کاهش زمان انتظار و زمان جابجایی می­شود.

نور و موسیقی – جدیدترین آسانسورها سیستم‌های روشنایی و موسیقی قابل‌برنامه‌ریزی عرضه می‌کنند. این سیستم­ها به گونه­ای تنظیم شده­اند که به محض تشخیص حسگرها از حضور کاربران در آسانسور، راه‌اندازی می‌شوند.

صفحه نمایش ال ای دی– استفاده از صفحه نمایش­های ال ای دی در آسانسور به طور فزاینده‌ای محبوب شده ‌است. از این موارد می­توان برای پیام‌های اجتماعی، تبلیغات یا حتی سرگرمی استفاده کرد.

نورپردازی می‌تواند لحن طراحی را برای آسانسور تنظیم کند ضمن اینکه یک هدف کاربردی مهم را برآورده می‌کند: اطمینان از دید.

ویژگی‌های سبک برای کاربران و مالکان ساختمان نیز مهم است، و آسانسور و فضای داخلی ساختمان برای آن­ها اهمیت بیشتری دارد.

کابین-  می‌توانید کابین آسانسور خود را از میان کابین‌های چوبی سنتی، سبک مرمر، طراحی شیشه‌ای مدرن، و کابین‌های استیل مدرن و براق انتخاب ‌کنید.

رنگ‌های جسورانه و فضای سبز– گرایشی متفاوت برای آسانسورهای مدرن، استفاده از تلفیق فضای سبز به همراه رنگ‌های بولد و دیگر مضامین طبیعت در داخل و اطراف آسانسور است. راه‌های گنجاندن این گرایش طراحی در داخل آسانسور شامل ترکیب رنگ­های آبی روشن، قرمز و بنفش در تلفیق با عناصر طبیعت است.

الهام از طبیعت-  گرایش دیگر، الهام گرفتن از طبیعت است، خواه با عناصر و رنگ­های شاد، و یا با استفاده از رنگ­های روشن، طبیعی و رنگ­های لطیف و گرم باشد. شما همچنین می­توانید با ترکیب شیشه برای انعکاس نور از بیرون یا حتی با استفاده از پنل­های چوبی ساده در طراحی آسانسور، عملکرد خلاقانه­تری داشته باشید.

پوشش متالیک  پوشش متالیک به طراحی آسانسور شما شخصیت می­بخشد ضمن اینکه به راحتی با طرح‌های استیل کلاسیک هارمونی دارد. اغلب خانه‌ها با طلا، نقره، برنج، برنز، نقره صیقلی و نیکل آراسته می‌شوند، اما ساختمان‌های تجاری متوسط نیز می‌توانند از این نوع پوشش استفاده کنند.

طرح‌های مینیمالیستی- گرایش به طراحی مینیمالیستی همچنان بین آسانسورهای مدرن محبوب است، و ظرافت کلاسیک و جذابیت بی‌پایانی به خانه و همچنین ساختمان‌های تجاری می­بخشد. تم‌های مینیمالیستی با استفاده از رنگ‌های خنثی و همچنین عناصر طراحی گشوده و باز – برخلاف گرایش روشن و جسورانه، جذابیتی خالص را به نمایش می­گذارد.

چراغ‌های ال ای دی= هر دو  نوع چراغ ال ای دی کاربردی و دکوری، باعث روشنایی خوب و کم کردن هزینه‌های جاری آسانسورها می‌شوند. می­توانیم از ال ای دی­های رنگی برای آراستن خطوط داخلی آسانسور استفاده کنیم.

در حالی که ممکن است آسانسورها به صورت سنتی نماد تجمل تلقی شوند، با توجه به تنوع گسترده طراحی­های موجود و قیمت مناسب مصالح می‌توانند به سرعت به یکی از ملزومات اساسی در خانه‌ها و ساختمان‌ها تبدیل شوند. اگر می­خواهید ساختمان تجاری خود را ارتقا دهید و یا تغییرات مثبت ساده‌ای برای منزل خود ایجاد کنید، این گرایش­های طراحی، طیف وسیعی از گزینه‌هایی را در اختیارتان می­گذارد که می‌توانید از آن‌ها برای یافتن طرح مناسب آسانسورتان استفاده ­کنید.